Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu i dostosowywać go do potrzeb użytkowników używamy plików cookies. Czytaj więcej

System Certyfikacji Zawodowych Certup – promocja idei uczenia się przez całe życie

Dla słuchacza

Sprawdź naszą ofertę kursów zawodowych i zdobądź certyfikat zapewniający sukces

Dla placówki

Przystąp do profesjonalnego systemu kształcenia i certyfikacji w obszarze lifelong learning

Certyfikaty

Czym są certyfikaty potwierdzające kwalifikacje i umiejętności zawodowe?

Certyfikat potwierdzający kwalifikacje zawodowe to dokument zawierający informacje o uzyskaniu przez wskazanego w nim zdającego pozytywnego wyniku egzaminu Certup, z uwzględnieniem profilu zdobytych umiejętności i kompetencji. Warunkiem zdania egzaminu i otrzymania przez zdającego certyfikatu Certup w zawodzie jest uzyskanie przez niego co najmniej 50% punktów możliwych do zdobycia w części pisemnej oraz co najmniej 75% punktów możliwych do zdobycia w części praktycznej.

Certyfikat potwierdzający umiejętności zawodowe to dokument zawierający informacje o uzyskaniu przez wskazanego w nich zdającego pozytywnego wyniku egzaminu Certup. Dokumentują one zdobycie umiejętności w zakresie języka obcego zawodowego w obrębie poszczególnych branż i zawodów. Warunkiem zdania egzaminu i otrzymania przez zdającego certyfikatu Certup z języka obcego w zawodzie jest uzyskanie przez niego co najmniej 50% punktów możliwych do zdobycia.

Aby zdobyć certyfikat, należy najpierw ukończyć kurs zawodowy lub kurs umiejętności zawodowych, po czym przystąpić do egzaminu zawodowego bądź egzaminu z języka obcego zawodowego.

 

Na wszystkich certyfikatach widnieje logo Europass, które gwarantuje rozpoznawalność na europejskim rynku pracy.

certyfikat2_szer

certyfikat_szer

Co dają certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe i certyfikaty potwierdzające umiejętności zawodowe?

Integralną częścią certyfikatu jest suplement zawierający szczegółowy opis profilu umiejętności i kompetencji, którymi wykazuje się właściciel certyfikatu.

suplement2_szer

suplement_szer

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Zapisz się na newsletter