Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu i dostosowywać go do potrzeb użytkowników używamy plików cookies. Czytaj więcej

System Certyfikacji Zawodowych Certup – promocja idei uczenia się przez całe życie

Dla słuchacza

Sprawdź naszą ofertę kursów zawodowych i zdobądź certyfikat zapewniający sukces

Dla placówki

Przystąp do profesjonalnego systemu kształcenia i certyfikacji w obszarze lifelong learning

Kurs

Opiekun osoby starszej (z modułem język niemiecki zawodowy)

Branża medyczno-społeczna

Opis kursu

Dlaczego warto zdobyć zawód opiekuna osoby starszej w Certup?

Istotą pracy zawodowej opiekuna osoby starszej jest świadczenie usług opiekuńczo-wspierających swoim podopiecznym. Opiekun pomaga osobie starszej w codziennych czynnościach domowych, planowaniu i organizacji gospodarstwa domowego, wykonuje czynności pielęgnacyjne i higieniczne u osób chorych i niesamodzielnych, udziela pierwszej pomocy w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia podopiecznego, mobilizuje go do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania zainteresowań i zwiększania samodzielności życiowej.

Na kursie Opiekun osoby starszej (z modułem język niemiecki zawodowy) nauczysz się:

Na tym samym kursie nauczysz się również podstaw prowadzenia działalności gospodarczej, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz nabędziesz kompetencje personalne i społeczne w branży medyczno-społecznej. Po realizacji programu zajęć będziesz potrafić:

Program kursu

W ramach kursu realizowany jest moduł z języka niemieckiego zawodowego. Poznasz tam słownictwo i zwroty niezbędne podczas komunikacji z podopiecznym i jego środowiskiem.

Przed rozpoczęciem szkolenia z języka niemieckiego niezbędna jest znajomość tego języka co najmniej na poziomie absolwenta gimnazjum (poziom A2).

Na zakończenie kursu rozwiązujesz test sprawdzający zdobytą wiedzę.

Materiały szkoleniowe

EGZAMIN ZAWODOWY

Potwierdzenie nabytych kwalifikacji i umiejętności

egzamin

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Zapisz się na newsletter